Garnki do przygotowywania kulinarnych smakołyków

Osób lubiących dobrze zjeść w Polsce zdecydowanie nie brakuje. Coraz więcej ludzi jednak oprócz swojej pasji do jedzenia przejawia również miłość do przygotowywania własnych posiłków, w oparciu o przepisy z różnych stron świata.

zestawy-naczyn-welmax-opinie

Z pewnością przyczynia się do tego stale rosnąca liczba programów telewizyjnych dotyczących gotowania, jak również łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju zagranicznych produktów.  Zanim jednak przystąpimy do przygotowywania potraw warto zaopatrzyć się w dobre garnki, gdyż to właśnie one są gwarancją pysznych i pięknie wyglądających dań.

zestawy-naczyn-opinie-welmax

Obecnie najczęściej możemy natrafić  sklepach na garnki wykonane z aluminium oraz ze stali nierdzewnej, przy czym te pierwsze są zazwyczaj nieco tańsze.

welmax-opinie-garnki

Niestety,  opinie o tych garnkach podkreślają fakt, iż choć aluminium jest lekkie i wygodne w użyciu, to w przypadku garnków nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli naszym celem jest zdrowe odżywianie.

welmax-naczynia-opinie

Dlaczego? Bowiem garnki aluminiowe pod wpływem wysokiej temperatury wydzielają szkodliwe dla naszego organizmu substancje i choć są one dla naszego bezpieczeństwa pokrywane warstwą teflonu lub emalii to wystarczy, że w jednym miejscu ta ochronna warstwa zostanie uszkodzona, aby garnek nadawał się jedynie do wyrzucenia.

patelnie-opinie-welmax

Jeżeli zależy nam na garnkach na lata, wybierzmy właśnie garnki stalowe, które dobrze przewodzą ciepło i szybko gotują potrawy, a ponadto są odporne na zarysowania i minimalizują ryzyko przypalenia potraw. Zanim jednak je kupimy, warto upewnić się, czy aby przypadkiem nas nie uczulają.

opinie-welmax

Aby gotowanie było proste i przyjemne nasze garnki powinny wewnątrz posiadać również odpowiednią powłokę. Najczęściej stosowanymi materiałami w tym celu, z których każdy posiada swoje plusy i minusy, jest ceramika, tytan, teflon oraz emalia.

garnki-opinie-welmax

Powłoki tytanowe i ceramiczne zapewniają nam ogromną odporność garnków na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia, natomiast teflon oraz emalia – są na nie bardzo wrażliwe, a pojawienie się oznacza właściwie koniec użytkowania danego garnka, gdyż mogą one powodować wydzielanie szkodliwych substancji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s